2014. szeptember 23., kedd

Természetes gyógymódok megfázás ellen

A változékony, szeles idő miatt most sokan szenvedünk megfázásban. Sajnos én is! Viszont az elmúlt néhány év során egy csomó olyan módszert hallottam és tapasztaltam ki, amikkel sikeresen lehet kezelni az enyhébb meghűlést. Természetesen, ha komolyabb a baj, fordulj orvoshoz, de ezek a módszerek az esetleges gyógyszeres kezelés mellett is működnek. 

Fontos információ: ezeket a módszereket nem a netről másoltam, hanem mind kipróbáltam, a legtöbbet közülük többször alkalmaztam és beváltak!

1) Gyömbértea
A gyömbért vékony szeletekre vágjuk, majd néhány percig főzzük. Leszűrve, mézzel fogyasztható. Finom, és amellett, hogy a megfázás tünetein segít, gyorsítja az anyagcserét, segíti az emésztést (nameg étvágygerjesztő és afrodiziákum ;) ).

2) Fokhagyma-"cukorka"
Na, szó sincs cukorról. :) Fogj egy gerezd fokhagymát, pucold meg és vedd a szádba. Nem kell szétrágni, nem kell lenyelni. Forgasd a szádban 15-20 percig. Előnyei: nem lesz büdi tőle a szád, nincs íze, nem bántja a gyomrot, viszont a jó kis hatóanyagok a szájnyálkahártyán keresztül jól felszívódnak (talán még jobban, mint a gyomorból).

3) Vízivás ezerrel :)
A víz fantasztikusan átmossa a szervezetünket, vele együtt kimossa a bacikat is. Ha fél napig otthon tudsz lenni, meg lehet csinálni ezt a kis miniterápiát. Két-három órán keresztül minden 10 percben igyál meg 2 dl vizet. Nyilván rengeteget kell tőle majd pisilni, de teljesen átmos. Állítólag, aki becsülettel megcsinálja, akár másnapra rendbe jön. Én tegnap csináltam, persze mivel este programom volt, nem ihattam ennyire sokat, de még így is jobban vagyok ma.

4) Citrom illóolaj
Semmi más nem pusztítja el olyan gyorsan a bacikat, mint a citromból nyert illóolaj. De vigyázat! Kizárólag 100%-os tisztaságú, minőségi illóolajokkal szabad alkalmazni! Egy kanál mézre 1-2 csepp illóolajat kell tenni és elszopogatni. És nagyon-nagyon finom! :) A teafa illóolaj hasonlóan hasznos, fertőtlenít.

5) Fahéjas méz
Egy csészében összekutyulok egy teáskanál mézet egy teáskanál fahéjjal. Torokfertőtlenítő helyett. Az én állandóan fájós torkomra ez a legjobb, pedig már az összes létező szopogatós cuccot kipróbáltam.

6) Inhalálás
Eldugult orr, arcüreg, homloküreg gyulladás esetén forralj fel egy fazék vizet, majd vedd le a tűzről és vastag törülköző alatt gőzölj vele. Többféle dolgot beletehetsz, ami gyógyító hatású, akár külön, akár együtt: mentaleveleket vagy borsmenta illóolajat (vigyázz, ne sokat, mert elég erős). Teafa illóolajat (fertőtlenít). Hagymaszeleteket - az illóolaj tartalma minden cuccot kipucol. Kamillát - gyulladáscsökkentő.

7) A szoba fertőtlenítése
Betegség esetén nem árt a levegőt fertőtleníteni. Ezt többféle módon lehet, van két kedvencem. Az egyik: főzz egy erős mentateát. Ahogy az illata betölti a szobát, úgy érvényesül a hatása is. A másik: egy szórófejes flakont tölts félig ecettel, cseppents bele teafa és levendula illóolajat, öntsd fel vízzel és spriccelj többször a levegőbe. Ezzel az oldattal lehet fertőtleníteni a kilincseket, WC-ülőkét, stb.

8) Gyógyteák
Amiről tudom, tapasztaltam, hogy jó:
borsmenta, kamilla, hársfa, izlandi zuzmó (pocsék íze van, de a toroknyálkahártya gyógyszere), citromfű

9) C-vitamin extra nagy dózisban

10) Fokhagymás méz
Egy gerezd fokhagymát zúzz össze vagy vágj apróra, tegyél rá egy kiskanál mézet és szopogasd el. Nem olyan rossz az íze, mint gondolod, és jó kis antibiotikum.

11) "Atomturmix"
Egy egész citromot (héjastul vagy héj nélkül, ízlés szerint) turmixolj össze egy fej megpucolt fokhagymával és annyi vízzel, hogy elvigye a turmix. Majd idd meg. Ha nem hánytad ki, nyert ügyed van, hatni fog! ;) Kicsit megbolygatja a gyomrot elsőre, de feküdj le egy kicsit, hamarosan jobban leszel. Viszont nagyon ütős antibiotikum és vitaminbomba. Ha nagyon gáz a helyzet, de bírod a "cuccot", fél nap múlva tolj le még egy adagot.
Egészségedre! ;)
Várom a kommenteket! Kipróbáltátok valamelyiket? És bevált? Nektek mi a tuti módszeretek megfázás ellen?

Sokan írják, hogy a legjobb egy kupica pálinka. Mivel nem iszom alkoholt, nem próbáltam, de azért kíváncsi vagyok, hogy az empirikus tapasztalatokon kívül igazolja-e bármi a hatékonyságát. :)

Szép napot! :)

Nincsenek megjegyzések:

Megjegyzés küldése